SWAT GÜVENLİK A.Ş. DİĞER Ülkelerde olduğu gibi TÜRKİYEDEDE Kaliteli VIP yakın koruma güvenlik hizmeti vermektedir. kişi veya kişilerin güvenlik tehlikelerinin bulunması durumunda, günlük yaşamı mümkün olduğunda az etkileyecek şekilde hareket ederek, gerekli tüm ekipmanlar ile yüksek seviyede güvenlik hizmeti sağlamaktayız.

Güvenlik hizmetinin sağlanacağı kişiler için, karşılıklı görüşmeler sonucunda oluşabilecek tehlikeler önceden tespit edilir ve bu tehditlerin nasıl bertaraf edileceğine dair raporlar oluşturulur. Daha sonra güvenlik personelimiz bu raporlar doğrultusunda çalışmalarına başlarlar. 

Güvenlik konusunda uzman personelimiz, acil durumlarda bile risk analizi yapabilme, ani ve doğru karar vererek olaylara müdahalede bulunma yeteneklerine sahiptir. Bu yeteneklerin dışında, silahlı koruma, silahsız koruma, yakın koruma, istihbarat, iletişim, ileri sürüş tekniklerine hakim kişilerdir.

Yakın koruma personelimiz, her an tehlikeli bir durum oluşabilir düşüncesiyle hareket etmekte ve gerekli gördüğü tüm tatbikatları uygulamaktadır.

Yakın koruma hizmetleri 5188 sayılı kanun kapsamında, yasal çerçevede ve diğer güvenlik güçleri ile yakın işbirliği halinde gerçekleştirilmektedir. sad 

 

VIP yakın koruma görevlisinin eğitimleri

 

·         Halkla ilişkiler

·         Psikoloji ve özel psikolojik hazırlık

·         Önleyici hizmetler

·         Ruh sağlığı ve stresle mücadele

·         Olay yeri incelemesi

·         İlk yardım

·         Devlet güvenliği ve toplumsal olaylar

·         İnsan fizyoanatomisi

·         Disiplin mevzuatı

·         Patlayıcı ve kimyevi maddeler

·         Terör ve antiterör

·         Şahıs ve tesis koruma tekniği

·         Silah ve atış bilgisi

·         Yakın dövüş ve kendini savunma teknikleri

·         Elektronik güvenlik ve alarm sistemleri

·         Polis vazife salahiyet kanunu